RYCERSTWO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Rycerstwo świętego Michała Archanioła jest ruchem apostolskim kierowanym przez Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła (księży Michalitów).

Grupy modlitewne powstające w parafiach nazywane są Zastępami Rycerstwa św. Michała Archanioła.

Przewodniczy im, wybrany spośród Rycerzy, Animator.

Opiekun duchowy w Parafii: ks. Proboszcz Adam Czternastek.

Spotkania Rycerzy i Czcicieli św. Michała Archanioła odbywają się:

• każdy pierwszy wtorek miesiąca – 18.00 Msza Święta w zamówionych przez Zastęp intencjach po niej nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  • w każdy czwarty wtorek miesiąca po Mszy Świętej ma miejsce spotkanie modlitewno formacyjne na Salce parafialnej w czasie, którego rycerze i czciciele dzielą się swoim doświadczeniem wiary, pogłębiają znajomość duchowości michalickiej, rozważają Słowo Boże, uczestniczą w konferencjach tematyce anielskie.
  • Modlimy się intencjach ogólnopolskiego pogotowia modlitewnego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła przesyłanych Animatorowi Zastępu i przekazywanych Członkom Zastępu oraz opiekunowi duchowemu w Zakrystii.

Zapraszamy wszystkich wiernych, którzy chcą się modlić z Chórami Aniołów i tych,

którzy mają talent muzyczny, chcemy jak najpiękniej wyśpiewać Chwałę Bogu.

Wstępując w szeregi Rycerstwa i przyjmując pomoc Wodza Aniołów, weź udział w walce z szatanem!

KTÓŻ JAK BÓG!

15 sierpnia 1994 r. Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła (Michalici) ks. Kazimierz Tomaszewski zatwierdził Statut i powołał do istnienia ruch apostolski, zrzeszający osoby świeckie (kobiety i mężczyzn) do walki ze złymi duchami, zwany Rycerstwem Św. Michała Archanioła. Rycerstwo posiada  aprobatę Kongregacji Doktryny i Wiary

Patronem Rycerstwa jest św. Michał Archanioł. Wszyscy Rycerze przynależą do duchowej Rodziny Michalickiej i mają udział w jej dobrach duchowych.

Charyzmat

Charyzmatem Rycerstwa św. Michała Archanioła jest odpędzanie złych duchów, demonów, od siebie i innych atakowanych przez nie ludzi, oraz z miejsc w których przebywają. Rycerze modlą się za tych którzy są dręczeni przez złe duchy, oraz za zniewolonych narkotykami, alkoholem, tytoniem, pożądliwością ciała.Odpędzają złe duchy od Kościoła, Polski i całego świata. Jest to walka z szatanem. Rycerze odmawiają modlitwy o uwolnienie lub wyzwolenie z mocy zła, szatana. Modlitwy są zatwierdzone przez Kurię Diecezjalną.

Oręż, którym posługujemy się w walce, nie jest bowiem czysto ludzki, lecz zawiera moce Boże, które burzą nawet warowne twierdze... (2 Kor 10,4)

Wstąpienie do Rycerstwa

Kto chce być członkiem Rycerstwa, winien zapoznać się ze Statutem Rycerstwa Świętego Michała Archanioła

Po okresie próbnym trwającym ok. 1 roku, zostają zarekomendowani przez animatora lokalnego, jako osoby gotowe do złożenia przysięgi. Przysięgę składają podczas uroczystej Mszy Św. Po złożeniu przysięgi, Rycerz zostaje wpisany do rejestru i otrzymuje imienną legitymację.

Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. (Łk 10,20)