NAMASZCZENIE CHORYCH

PER ISTAM SANCTAM UNCTIONEM ET SUAM PIISSIMAM MISERICORDIAM,
ADIUVET TE DOMINUS GRATIA SPIRITUS SANCTI.
UT A PECCATIS LIBERATUM TE SALVET ATQUE PROPITIUS ALLEVAT.

"Przez święte namaszczenie chorych i modlitwę prezbiterów cały Kościół poleca chorych cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i zbawił; a także zachęca ich, aby łączac się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparzali dobra Ludowi Bożemu".

KKK 1499

Osoby doświadczające choroby, cierpienia bądź będące w bliskim niebezpieczeństwie śmierci moga skorzystać z sakramentalnej posługi Kościoła wypełnianej w sakramencie namaszczenia chorych. W naszej parafii regularnie sakramenty chorych udzielane są zgłoszonym wcześniej osobom, podczas odwiedzin w pierwsze soboty miesiąca. Jeżeli osoba, która nie może już korzystać w zywczjany sposób z posługi sakramentalnej, a odczuwa taką potrzebę, może poprośić o wizyty kapłana w domu, indywidualnie lub za pośrednictwem krewnych, w kancelarii, zakrystii bądź przez kontakt telefoniczny. Zgłaszając taką osobę należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer kontaktowy.

W sytuacjach nadzwyczajnych - głównie sytuacji zagrożenia życia - chęć udzielenia skaramentów należy zgłosić przez kontakt telefoniczny.

Przypominamy, że obsługą duszpasterską szpitala w Brzegu zajmuje się parafia św. Mikołaja.