SAKRAMENTY ŚWIĘTE

Sakramenty Nowego Prawa zostały ustanowione przez Chrystusa. Jest ich siedem: chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, pokuta, namaszczenie chorych, sakrament święceń i małżeństwo. Sakramenty te obejmują wszystkie etapy i wszystkie ważne momenty życia chrześcijanina: sprawiają narodzenie i rozwój chrześciajńskiego życia wiary, uzdrowienie i dar posłania.
Wiadać w tym pewne podobieństwo, jakie istnieje między etapami życia naturalnego a etapami życia duchowego. (...), sakramenty tworzą pewną strukturę, w której każdy ma swoje żywotne miejsce.
W tej strukturze Eucharystia zajmuje wyjątkowe miejsce jako "sakrament sakramentów: "wszystkie inne sakramenty są skierowane do niej jak do swojego celu".

KKK 1210-1211

W tej części strony internetowej chcielibyśmy udzielić informacji odnośnie do udzielania sakramentów świętych w ramach posługi duszpasterskiej w naszej parafii. W poszczególnych zakładkach, opisujących każdy z sakramentów z osobna, będzie można znaleźć podstawowe informacje kiedy sakramenty są sprawowane i jakie formalności należy wcześniej zrealizować aby sakrament uzyskać. Przypominamy, że wszelakie wątpliwości - jeżeli zaistnieją - można wyjaśnić w rozmowie z duszpasterzem w ramach posługi kancelaryjnej.
    W tej części witryny umieszczone zostały również informacje dotyczące pogrzebu katolickiego. Co prawda nie jest on sakramentem, ale jako obrzęd kończący ziemskie życie chrześcijanina, sprawowany jest w ramach posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafilanej. Udostępnienie tych informacji w tym miejscu uznane zostało za stosowne.