SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

EGO TE ABSOLVO A PECCATIS TUIS
IN NOMINE PATRIS, ET FILII, ET SPIRITUS SANCTI

"Ci zaś, którzy przystępują do sakramentu pokuty, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i jednocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu przez grzech zadli ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwami". [Sakrament ten] nazywa się sakramentem nawrócenia, ponieważ urzeczywistnia w sposób sakramentalny wezwanie Jezusa do nawrócenia, mianowicie radę powrotu do Ojca, od którego człowiek oddalił się przez grzech. Nazywa się go sakramentem pokutu, ponieważ uświęca osobistą i eklezjalną drogę nawrócenia, pokuty i zadośćuczynienia grzesznego chrześcijanina.

KKK 1422-1423

Katolik, który przez popełnienie grzechu ciężkiego traci komunię z Bogiem, może do niej powrócić przez sakrament pokuty i pojednania. W naszej parafii spowiedź święta sprawowana jest wegług następującego porządku:

DNI POWSZEDNIE

rano: od 6.30 do 6.50

wieczorem: przed Mszą Św. od 17.30 do 17.50

NIEDZIELE i UROCZYSTOŚCI

podczas każdej Mszy Św.

Ponadto sakrament pokuty i pojednania sprawowany jest dodatkowo w następujących okolicznościach:

- w pierwsze piątki miesiąca od 17.00

- podczas rekolekcji parafialnych przed Wielkanocą i przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego (odpowiednio wcześnie jest to ogłaszane)

- okazjonalnie przed uroczystościami parafialnymi: odpustami, I Komunią Świętą, Bierzmowaniem; przed okresem wakacyjnym dla dzieci i młodzieży.