Godziny otwarcia kancelarii parafialnej

W naszej parafii z posługi pełnionej w kancelarii parafilanej można skorzystać według następującego porządku:

poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek

godz. 1600-1700

W środę, sobotę oraz święta kościelne i państwowe
- kancelaria nieczynna -

Prosimy ze względu na epidemię, aby jednocześnie w kancelarii przebywała tylko jedna osoba, w poczekalni 3 osoby, a pozostałe prosimy o czekanie w bezpiecznej odległości przed budynkiem Domu Parafialnego.

Kancelaria parafialna

"Postrzeganie kancelarii parafilanej najczęściej ogranicza się tylko do wskazania stałego miejsca, w którym można skorzystać wyłącznie z administracyjnego urzędowania proboszcza, względnie wikariusza i świeckich pomocników parafialnych, co jest typowe dla biur i sekretariatów danych instytucji. (...) Kancelaria parafialna może stać się miejscem realizacji podstawowych celów wspólnoty parafialnej, a więc powinna być konkretną przestrzenią, w której dokonuje się ubogacenie wiernych duchowymi dobrami Kościoła."

(ks. Wiesław Wenz, Kancelaria parafialna jako przestrzeń kościelnego posługiwania - studium kanoniczno-pastoralne, Wrocław 2008)