BIERZMOWANIE

ACCIPE SIGNACULUM DONI SPIRITUS SANCTI

Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do "sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego", którego jedność powinna być zachowana. (...) Istotnie "przez sakrament bierzmowania [ochrzczeni] jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem i obdarzani są szczególną mocą Ducha Świętego, i w ten sposób jeszcze bardziej są zobowiązani, jako prawdziwi świądkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do jej obrony".

KKK 1285

Sakrament bierzmowania zasadniczo udzielany jest młodzieży klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkałych na terenie naszej parafii. Na początku danego roku szkolnego ogłaszane jest rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia sakramentu "dojrzałości chrześcijańskiej". Młodzież, która zgłosi chęć przyjęcia tego sakramantu w danym roku szkolnym zobowiązana jest do obecności na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, gdzie zostają sprecyzowane wymagania. Każdorazowo data przystąpienia do bierzmowania ustalana jest z biskupem diecezjalnym i zależy od Jego możliwości i obowiązków. Informacja o dokładnym terminie przekazywana jest młodzieży podczasz trwającego okreu przygotowania na przełomie marca i kwietnia.

Osoby dorosłe, które z różnych względów jeszcze sakramentu bierzmowania nie przyjęły mają również możliwość przygotowania i przystąienia do niego w naszej parafii, bądź w archikatedrze wrocławskiej, we wcześniejszym terminie, po przygotowaniu i pozytywnym zaopinowaniu przez księdza prowadzącego przygotowanie. Przygotowanie takie odbywa się indywidualnie a informacja o jego rozpoczęciu pojawia się podczas ogłoszeń parafialnych.