O WSPÓLNOCIE KRWI CHRYSTUSA

WKCWspólnota Krwi Chrystusa w Polsce pragnie przyczyniać się do odnowy Kościoła rozpoczynając od popierania życia członków własnej parafii. W tym pomocna jest metoda życia „Słowem Życia”, a także akcent eucharystyczny duchowości (Krew Chrystusa jako tajemnica paschalna). Wspólnota prowadzi formację duchową dla świeckich poprzez prowadzenie grup modlitewnych i misyjnych oraz działalność charytatywna w najbliższym otoczeniu (głównie własnej parafii).

W roku 1980 z  inicjatywy ojca Winfrieda Wermtera w Częstochowie zawiązała się Wspólnota Krwi Chrystusa. Zaraz później rozpoczęła działalność brzeska wspólnota, której animatorem został Andrzej Lasota (pomagali mu bracia - Mieczysław i Władysław Dudy). Od momentu wyrażenia zgody przez Księdza Proboszcza Bolesława Robaczka odbywają się cyklicznie spotkania w grupach: misyjnych i modlitewnych.

Uczestniczymy również co roku w odpustach: 24 maja – Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi (Matki Bożej Wspomożenia Wiernych) oraz 1 lipca – Krwi Chrystusa.

Raz w roku przed Bożym Narodzeniem odbywa się na Jasnej Górze czuwanie Wspólnoty Krwii Chrystusa. Jest to bardzo ważna noc, kiedy można wyprosić dużo łask. Wyjeżdżamy też na rekolekcje i skupienia do Częstochowy. Oprócz tego spotykamy się we wspólnotach parafialnych na Msze św. ku czci: św. Marii de Mattias (4 lutego), św. Józefa (19 marca), św.Katarzyny Sienieńskiej (29 kwietnia), Matki Bożej Bolesnej (15 września), św.Kaspra del Bufalo (21 października), św.Franciszka Ksawerego (3 grudnia).

Celem Wspólnoty Krwi Chrystusa jest dbanie o dobre relacje ludzkie pomiędzy członkami wspólnoty, gdyż chodzi o rozpowszechnienie pragnienia jedności. Odczuwamy bardzo dużą pomoc Bożą w naszej Wspólnocie.

Na potwierdzenie tego przytoczymy dwa wybrane świadectwa:

1) Zmarła p. należąca do WKC. Synowa tej pani oddała różaniec mówiąc, że nikt z rodziny nie chce należeć do tej Wspólnoty. Jakież było moje zdziwienie kiedy po kilku dniach ponownie przyszła synowa tej pani po różaniec, mówiąc, że przyśniła jej się teściowa, która „wróciła” szukać swojego „czerwonego różańca”, żeby się modlić, bo nie ma, kto ją zastąpić. Od tej pory tj. ok. 5 lat synowa jest sympatykiem Wspólnoty Krwi Chrystusa, była w Częstochowie na odpuście Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi oraz należy do żywego Różańca Krwi Chrystusa.

2) Co roku w grudniu przed Bożym Narodzeniem jedziemy na czuwanie Wspólnoty Krwi Chrystusa do Częstochowy. Pewnego roku było tak, iż mimo wywieszonych we wszystkich kościołach w Brzegu informacji o wyjeździe na czuwanie było bardzo mało ludzi, tak mało, że odpadła organizacja jakiegokolwiek autobusu. W związku z tym dołączyliśmy się do grupy zielonogórskiej WKC. Siedziałam w autobusie i było mi bardzo przykro, że tak mało nas jedzie, ale po pewnej chwili uzyskałam w sercu odpowiedź, że przecież jest siedem Przelań Krwi Chrystusa, a nas dokładnie jest siedem osób, więc tyle ile Przelań. Cieszyliśmy się wszyscy, że Pan Bóg ma nas w swojej opiece. Zrozumieliśmy, że zgodnie z wolą Bożą miało nas być 7 osób.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej modlitwy w każdy czwartek o godz. 16.00 do Kaplicy św. Jadwigi. Odmawiamy różaniec do Krwi Chrystusa, Litanię do Krwi Chrystusa i inne modlitwy. Modlitwy trwają 45 minut, ale dzięki temu można wyprosić naprawdę wiele łask.

Mile widziani są nowi członkowie do Wspólnoty Krwi Chrystusa!