5. NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 maja 2022 r.

Homélie pour le 5e dimanche de Pâques Année C « Je vous donne un  commandement nouveau »

1.Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 druga grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.

2.W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

3.W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.

4.Zapraszamy w najbliższy wtorek 17 maja na spotkanie wspólnoty "Faustinum". Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18:00. Dalsza część spotkania od około 19.00 na plebanii.

5.W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 uroczystość Pierwszej Komunii św. dla trzeciej grupy dzieci. W sobotę spowiedź św. dla dzieci i dla ich rodzin o godz. 9:00.

6.W niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 16:00 rozpoczniemy nabożeństwa ku czci św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Na Mszę św. przynosimy róże, które zostaną poświęcone podczas specjalnego nabożeństwa.

7.Wspólnota Krwi Chrystusa w Brzegu zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu autokarem na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Pielgrzymka będzie miała miejsce 22 maja br. Koszt pielgrzymki 60 zł (dzieci i młodzież 40 zł). Zapisy pod numerem wskazanym na plakacie w gablocie.

8.Rozpoczynamy zapisy na XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA pod hasłem "Na krańce świata". Wyjazd w sobotę 4 czerwca o godzinie 9:00. Koszt to 100 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Marcina.

9.Zapraszamy na modlitwę Taize.

10.Parafia organizuje wyjazd autokarowy na święcenia diakona Wojciecha Selaka dnia 28 maja. Zapisy w zakrystii.

11.Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-19 sierpnia br. Wszelkie szczegóły dostępne w zakrystii, na stronie FB lub u ks. Jana.

12.Po Mszy św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej prowadzonej przez młodzież, która mieści się w auli domu parafialnego. Zachęcamy, aby przyjść, wspólnie spędzić czas, skosztować ciasto milkiway, ciasto rabarbarowe, piernik, a także napić się kawy lub herbaty.

13.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:

† Tekla LENARCZYK (Msza św. od ucz. pogrzebu – 23.05.2022 r., godz. 7:00);

† Wanda SZAFRAŃSKA (Msza św. od ucz. pogrzebu – 30.05.2022 r., godz. 7:00);

† Czesława MISIEWICZ (Msza św. od ucz. pogrzebu – 16.06.2022 r., godz. 7:00);

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia, zmarłe powierzamy Panu Bogu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!